Holnap
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Holnap

A jövő most kezdődik.


Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Kvantumtechnológia

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Go down  Üzenet [2 / 2 oldal]

21Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Kedd Okt. 05, 2021 11:01 am

M.I.

M.I.
Admin
A Columbia Egyetem és a Lausanne-i Svájci Szövetségi Technológiai Intézet (EPFL) két kutatója rájött, hogyan működtethető bonyolult kvantumszámításokat végző algoritmus kvantumszámítógép helyett hagyományos komputereken. A szóban forgó kvantumszoftver, a kvantummegközelítő optimalizálási algoritmus (QAOA) a lehetséges problémamegoldások közül a legjobbat kiválasztó, klasszikus matematikai optimalizáló feladatokat old meg. A többek között a Google által is támogatott QAOA rendeltetése, hogy segítsen a kvantumgyorsulás, a feldolgozási sebesség előrejelzett, kvantumszámítógépen kivitelezhető, hagyományoson megvalósíthatatlan felpörgetésében. A kvantumgyorsulás korlátja azonban – részben az egyre eredményesebb klasszikus algoritmusok miatt – folyamatosan változik. Rendelkeznek-e komoly előnnyel a mostani és a közeljövő kvantumszámítógépein futó algoritmusok praktikus feladatok megoldásában? – tette fel a kérdést a két kutató.

A válaszhoz először szimulált kvantumrendszerben kell megérteni a hagyományos számítások korlátait. Ez azért fontos, mert a kvantumprocesszorok mostani generációja olyan üzemmódban fut, hogy kvantumszoftverek működése közben hibák csúsznak be, és ezért csak korlátozott komplexitású algoritmusok futtathatók. A javasolt megoldás a következő: a kvantumalgoritmusok egy – alacsony energiahasználattal működő – csoportjának a viselkedését szimuláló módszert dolgoztak ki hagyományos komputerekhez. A QAOA a csoport reprezentatív példája. A megoldás a gépitanulás-eszközökön alapul, hogy képesek megtanulni és utánozni kvantumszámítógépek belső működését. A QAOA-t mesterséges ideghálóval szimulálták, az eredménnyel kifejezetten elégedettek, új viszonyítási alap lehet jövőbeli kvantumhardver-fejlesztésekhez. A lényeg, hogy a kvantumszámításokban szép jövő előtt álló QAOA nagyon pontosan szimulálható klasszikus komputereken. De ez sajnos nem vonatkozik minden kvantumalgoritmusra.

https://jelenbolajovobe.blog.hu/2021/09/24/kvantumszoftver_hagyomanyos_szamitogepen

https://holnap.hungarianforum.com

22Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Csüt. Szept. 30, 2021 5:12 pm

M.I.

M.I.
Admin
Hogyan működnek a kvantumszámítógépek.

https://holnap.hungarianforum.com

23Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Pént. Szept. 10, 2021 3:48 pm

M.I.

M.I.
Admin
A Sydney Egyetem és a kvantumvezérléssel foglalkozó Q-CTRL startup új, gépitanulás-alapú módszerével azonosíthatók kvantumszámítógépek hibái, hibaforrások. A mesterségesintelligencia-megoldással, kvantumhardver-fejlesztők előzmények nélküli pontossággal szűrhetik ki a romló teljesítmény okait. Az MI közelebb visz a nemcsak laboratóriumokban, tudományos céllal vagy kísérleti jelleggel, hanem a hétköznapi valóságban is működő kvantumszámítógépekhez.

A környezeti „zaj” miatti hibák a kvantumszámítások Achilles-sarka. A kutatók új technikájával a kvantumalgoritmusok ioncsapdát és szupervezető hardvert használó működéséhez szükséges feltételek minimális módosulása is észlelhető. Az ioncsapda és a szupervezető hardver a szakterület világvezetőjének számító IBM, Google, Honeywell és IonQ laboratóriumaiban is a legalapvetőbb technológiák. A mért módosulást a Q-CTRL tudósai által kidolgozott gépitanulás-algoritmusok dolgozzák fel, és jutnak el a hibaforrásig. A cég meglévő kvantumvezérlő technikáival kombinált MI segítségével sikerült minimalizálni a környezeti interferencia hatását. Lehetővé vált, hogy a kezelhető, „valódi” zajt megkülönböztessék a szintén mért „fantomzajoktól.”

https://jelenbolajovobe.blog.hu/2021/09/10/mesterseges_intelligencia_javit_ki_kvantumszamitogep-hibakat

Kvantumtechnológia - Page 2 Ausztral_kvantum

https://holnap.hungarianforum.com

24Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Szomb. Szept. 04, 2021 2:54 pm

M.I.

M.I.
Admin
A több évtizedes multi-SIMD módszerrel tenné hatékonyabbá és megbízhatóbbá a kvantumszámítógépes műveleteket az AMD. A SIMD (Single Instruction Multiple Data – Egy Utasítás Több Adat) egy olyan informatikai utasítás, amivel egy adott műveletet több adaton lehet elvégezni. Az 1966-ban épített ILLIAC IV hajtott először végre ilyen utasítást. A benyújtott szabadalmi kérvény szerint az AMD egy olyan rendszeren dolgozik, ami kvantumteleportálást használna ahhoz, hogy megbízhatóbbá tegyék a kvantumrendszereket, miközben a használt kubitek (a kvantuminformatika bitjei) számát is lecsökkentik.

Az AMD az új, egyelőre elméleti kvantumprocesszorával a kvantumrendszerek teljesítményét, stabilitását és méretezését is javítaná. Ehhez egy olyan architektúrát vázoltak fel, ami különböző kvantumfeldolgozási területekből áll. Ezeken a területeken helyezhetnek el kubitokat, amik szépen várják a sorukat, hogy amikor a kvantumszámítási futószalagon elér hozzájuk az adott probléma, elvégezzék a rájuk bízott műveletet. A szabadalom szerint azonban a folyamat nem lineáris lenne. A rendszer felméri, melyik lépéseket kell sorban elvégezni, és melyiknek nincs előfeltétele, és az egymást követő feladatokkal egyszerre végzi el a bármilyen sorrendben lefuttatható számításokat, így elméletben növeli a hatékonyságot. Ezt segíti a Lookahead (Előrelátó) processzor, ami felméri a teljes feladat mértékét, megjósolja, hogy melyik lépéseket lehet soron kívül elvégezni, és ezek után kvantumteleportálás segítségével megfelelő arányban osztja szét a kubitokat a feladatvégző SIMD-területek között.

https://telex.hu/tudomany/2021/09/03/kvantum-teleportacio-amd-chip-szabadalom

Kvantumtechnológia - Page 2 1630683075-temp-moonfk-20210903-1440-0-90-cr

https://holnap.hungarianforum.com

25Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Szer. Szept. 01, 2021 4:56 pm

M.I.

M.I.
Admin
A Google fontos lépést tett afelé, hogy a folyamatos fejlesztési állapotban lévő, jelenleg 54 fizikai qubit kezelésére képes Sycamore kvantumszámítógépükön lévő kényes információkat megvédjék a megsemmisítésükre is képes hibáktól. Egyelőre azonban nem az összestől, ami kulcsfontosságú a teljes kapacitásában működő rendszer felépítéséhez. Kvantumszámítógépeket bő két évtizede fejlesztenek, születtek már látványos sikerek, de a kvantumbitek (qubitek) sokkal bonyolultabbak és kényesebbek, mint hagyományos megfelelőik, a bitek. A környezetből, például elektromos vagy mágneses mezőkből érkező legkisebb zaj megszüntetheti az állapotukat, és vagy nullák, vagy egyek maradnak. A Google-gép szupravezető fémek apró áramköreiből álló qubitjeinek különféle energiákkal maximum 15 mikroszekundumig fenntartható két állapotuk van. A zaj utána működésképtelenné teszi őket. A 15 mikroszekundum viszont távolról sem elég a nagyszabású célok megvalósításához.

Az adat-qubitek közvetlen mérésével sajnos nem tehető meg, mert maga a mérés vetne véget a kettős állapotnak. A kutatók az adat-qubitek kiegészítő qubitekkel való összevonását, minden egyes kiegészítő qubit és szomszédja összefonódását – kvantumkapcsolatát – javasolják. A kiegészítő qubitek folyamatos mérésével megállapítható a szomszédos adat-qubitek egymáshoz való viszonya – anélkül, hogy az utóbbiakat mérni kellene. Ezek az elforgatott qubitek így, elvileg visszahelyezhetők az eredeti állapotukba. Maximum tizenegy adat-qubites lánccal a Google kutatói elérték, hogy a fizikai qubitek számának növekedésével, a logikai qubit exponenciálisan növekvő ideig fenntartható. Azzal, hogy egyetlen qubit állapotát akár tizenegy adat-qubitre osztották szét, 50 mikroszekundum után 40-ről 0,2 százalékra csökkentették a hibalehetőséget. A hibák exponenciálisan növekvő mennyiségben törlődnek, amellyel talán elérhető, hogy egy logikai qubit több mint ezer adat-qubitre szétosztott állapotát tetszőleges ideig fenn lehessen tartani. A kutatók azonban csak félúton vannak. Egyrészt, a megfordított qubiteket még nem mozgatták vissza az eredeti állapotukba – működő kvantumkomputeren ezt meg kellene tenniük. Másrészt – és ez a fontosabb – nem tudták szimultán megoldani a qubitekkel felmerülhető két hibát: a kvantumállapot 0 és 1 része közötti váltást (bit flips), illetve a 0 és 1 részek matematikai elrendezését meghatározó változást (phase flips). A Google által ígért közeljövőbeli megoldáshoz pluszdimenzióra lesz a szükség.

https://jelenbolajovobe.blog.hu/2021/08/19/a_google_fontos_lepest_tett_a_nagylepteku_kvantumszamitasok_fele

https://holnap.hungarianforum.com

26Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Csüt. Aug. 05, 2021 2:39 pm

M.I.

M.I.
Admin
Több tucat tudós és a Google kvantumszámítógépes laborja létrehozhatta az első ember alkotta időkristályt, a tanulmányuk egyelőre pre-print, azaz a tudományos közösségnek még nem volt ideje átnézni az eredményeket. Ebből adódóan egyelőre csak lehetséges, hogy sikerült időkristályt gyártaniuk. A kristályok olyan struktúrák, amik atomok vagy molekulák ismétlődő mintázatából épülnek fel. Nagyon nagy vonalakban az időkristály egy olyan kristályszerkezet, ami nem éri el az egyensúlyi állapotot, ezért folyamatosan egyik konfigurációból a másikba változik át anélkül, hogy energiát használna. Az időkristály egy olyan ingához hasonlít, aminek jobbra-balra mozgás közben 0 a súrlódása, tehát egyéb külső hatás nélkül nem lassul, hanem folyamatosan leng tovább.

Ha a peer-review során kiderül, hogy a tanulmány minden tudományos elvárásnak megfelelt, akkor ez egy hatalmas lépést jelenthet például a gépi tanulás, a gyógyszergyártás és a rákkutatás terén, mert a kvantumszámítógépek (amikben fel lehetne használni a kristályokat) sokkal bonyolultabb műveletekre képesek, mint a jelenleg használt, hagyományos eszközök. A Google a kutatással még nem oldotta meg a technológiával kapcsolatos összes problémát, de ha az eredményük helytálló, akkor bebizonyíthatták, hogy az ember képes létrehozni időkristályt, ami hatalmasat lendítene a kvantumszámítógépek fejlesztésén.

https://telex.hu/tudomany/2021/08/04/google-egyuttmukodes-kvantumszamitogep-idokristaly

https://holnap.hungarianforum.com

27Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Pént. Júl. 16, 2021 3:40 pm

M.I.

M.I.
Admin
Kínai kutatók új rekordot jelentettek be, állításuk szerint kvantumszámítógépük minden eddiginél, köztük a világvezető Google gépénél is nagyobb kapacitású. Elmondták, hogy komputerük 66 kvantumbitjéből (qubit) 56-ot használt egy probléma megoldásához. A 66 qubit a kétdimenziós programozható gép maximális teljesítménye, tehát a kvantuminformáció, az egyedi elektron kvantumállapota ennyi biten keresztül kódolható. A Google Sycamore processzora „csak” 54 qubittel dolgozik. A nagyvállalat 2019-ben érte el, hogy a gép másodpercek alatt megoldott egy, hagyományos komputernek tízezer év munkát jelentő feladatot. Ezzel valósult meg az úgynevezett kvantum-szupremácia, azaz egy kvantumgép gyorsabban elvégzi a számítást, mint egy klasszikus szuperszámítógép. Az ilyen számítások meghaladják a mostani computerek képességeit.

A kínai tudósok ennyire nem rohantak előre az időben. A kutatásokat ismertető tanulmányban elmagyarázzák, hogy a nevével a 429 és 500 között élt híres matematikus, Zu Chongzi (magyar átírásban Cu Csung-cse) előtt tisztelgő (és a képen látható) gép hetven perc alatt abszolvált a leggyorsabb szuperszámítógépnek nyolc évig tartó feladatot. A szuperszámítógépek által megválaszolatlan, nagyon bonyolult kérdésre, véletlenszerű kvantum-áramkörök kimeneti eloszlására kellett megoldást találnia. A számítási költségek kétszer-háromszor voltak magasabbak, a feladat pedig legalább százszor bonyolultabbnak bizonyult, mint a Sycamore-é. A bejelentés sokat elárul arról, hogy mire lehetnek képesek a kvantumszámítógépek. A tanulmány viszont még nem esett át az ilyenkor szokásos kollegiális lektoráláson (peer-review). Az összes többi kvantumgépre érvényes másik probléma, hogy maga a használati eset (use case) annyira szélsőségesen speciális, hogy a Zu Chongzi hiába oldotta meg briliáns módon, ezzel még nem fogja helyettesíteni a bináris processzorokat.

https://jelenbolajovobe.blog.hu/2021/07/15/mar_kinai_a_vilag_legerosebb_kvantumszamitogepe

Kvantumtechnológia - Page 2 China_quantum

https://holnap.hungarianforum.com

28Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Csüt. Júl. 08, 2021 5:21 pm

M.I.

M.I.
Admin
Ha az optikai kvantumszámításokat kirakós játékhoz hasonlítjuk, akkor a Washington Egyetem (St. Louis) szakemberei a puzzle újabb hiányzó darabját találták meg. Jung-Tsun Shen, a felsőoktatási intézmény kutatója ugyanis a fény egyik új formáját kihasználó, a jelenlegi technológiánál nagyságrendekkel hatékonyabb kétbites kvantumlogikai kaput fejlesztett.
„A kvantummechanika nem nehéz dolog, viszont tele van meglepetésekkel” – jelentette ki Shen.
Ilyen – óriási – meglepetés volt a mérések eredménye. Egymillió fotonból viszont csak egy pár fonódik össze – derült ki először. Azóta a kutatások sikeresebbek, de működő, másodpercenként többmilliárd műveletet végrehajtó számítógépekhez az újabb (nagyobb) számok sem elegendők. Shen a kvantum fotonállapotok új osztályának – a térben és gyakran összekapcsolódó fotonoknak, „fotonikus dimereknek” – a 2013-as felfedezése miatt tudott kétbites logikai kaput építeni. Ehhez az új fényformához talált alkalmazásokat.

Ha egy foton belép a logikai kapun, semmi érdemleges nem történik: bemegy, kijön. Ha viszont két foton lép be, új állapot teremtődik, és Shen szerint ez a lényeg. Speciális, kontrollált fázisú kaput dolgoztak ki, és a kimenő két foton a bemenők negatív állapotába került.
„Klasszikus áramköröknél nincs mínuszjel. Kiderült azonban, hogy a kvantumszámításokban van, létezik és kulcsfontosságú a mínuszjel” – magyarázza Shen. Amikor két egymástól független, két optikai qubitet reprezentáló foton belép a logikai kapun, létrejön az új kvantum fotonállapot. Ez teszi lehetővé, hogy a kimeneti állapot a működéshez nélkülözhetetlen pontos jellel rendelkezzen. Shen a Michigan Egyetemen teszteli fejlesztését, és az eddigi eredmények bizakodásra adnak okot.
https://jelenbolajovobe.blog.hu/2021/07/07/ujabb_lepes_a_kvantumszamitogep_fele

Kvantumtechnológia - Page 2 Kvantum_8

https://holnap.hungarianforum.com

29Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Szer. Ápr. 28, 2021 11:05 am

M.I.

M.I.
Admin
Az Amazon felhőszámításokkal foglalkozó Amazon Webszolgáltatások (AWS) leányvállalata új kvantumszámítógép-architektúráról közölt tanulmányt. Ha sikerül megvalósítaniuk, a hibakorrekció új szabványát jelentheti. A gép egyelőre teljesen elméleti, viszont újfajta módszerrel irányítja a kvantumbiteket (qubiteket), így garantálva a lehető legpontosabb számításokat. Az anyagra valószínűleg sokan felkapják a fejüket, mert a kvantum hibakorrekció (QEC) a terület egyik leggyorsabban megoldandó problémája. Amíg nem sikerül, nehéz lesz hatékony kvantumszámítógépek fejlesztése. A mai rendszerek ugyanis hemzsegnek a hibáktól. A qubitek sajnos nagyon instabilak, és a kvantumállapotuk külső környezetben azonnal összeomolhat, és így a számítások sem megbízhatók. Sok kutató dolgozik a hibadetektálás és a korrekció hatékony módszerein.

Kvantumalgoritmusokhoz többmillió vagy milliárd kvantumkapu kellhet, ezek a kapuk az alapjaik. Jelenlegi állapotukban viszont hajlamosak hibázni. A hibaráta ugyan csökken, de még mindig nagyságrendekkel több, mint amennyit egy megbízható algoritmus „elbír.” További csökkentésükhöz a fizikai szinten is új megközelítéseket kell alkalmazni. A hagyományos módszer, az aktív QEC sok „nem tökéletes” vagy „fizikai” qubittel javítja ki a hibásnak azonosított qubitet, visszaállítva a részecske pontos állapotát. Az így létrehozott, irányítható qubit a logikai qubit. Az aktív QEC azonban komoly hardverteljesítményt igényel. Mivel minden egyes logikai qubit kódolásához sok fizikai qubit szükséges, a masszív qubit áramkörökből álló univerzális kvantumszámítógép felépítése rendkívül nehéz feladat.

A passzív QEC megközelítés hibákkal szembeni stabilitással rendelkező fizikai számítási rendszer építésére összpontosít. E munkák zöme egyelőre csak a kísérleti szakasznál tart, a módszerrel viszont megteremthető a belső hibatűrés, amellyel felgyorsulna a nagymennyiségű qubitet tartalmazó kvantumszámítógépek fejlesztése. Az AWS kutatói a két módszert kombinálva vázolták fel az elvileg pontosabb gépet. A rendszer passzív QEC formán alapul, a qubiteket oszcillátorban tartják a szuperpozíció állapotában, miközben a kvantumállapot fenntartására, fotonpárokat tesznek bele, vonnak ki belőle. Bizonyos hibatípusok ritkábbak, míg mások korrigálása passzív és aktív QEC technikák szigorúbb kombinációival érhető el. Az eredmények bíztatóak, ám az elméleti architektúra fizikai eszközre alkalmazása előtt több kihívást meg kell még oldani. Az AWS mindenesetre úgy tűnik, felgyorsítja a fejlesztéseket, amely jelzés is egyben: az IBM, a Google, a Microsoft és mások mellett az Amazon is részt vesz a kvantum-versenyfutásban.
https://jelenbolajovobe.blog.hu/2021/04/23/hogyan_epitsunk_pontosabb_kvantumszamitogepet

https://holnap.hungarianforum.com

30Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Szer. Dec. 30, 2020 4:06 pm

M.I.

M.I.
Admin
Ismeretes, hogy a kvantum-számítástechnika kvantumbitekkel, másnéven qubitekkel operál. Míg a hagyományos bitek vagy 0 vagy 1 értéket vehetnek fel, a qubitek képesek szuperpozícióba kerülni, ami azt jelenti, hogy mindkét állapotban léteznek egyszerre. Minél több ilyen qubitből áll egy rendszer, annál többféle kombináció lehetséges párhuzamosan, és annál komplexebb problémákat lehet rövid idő alatt megoldani.

Szupermasina viszont csak akkor építhető ily módon, ha a qubitek együttműködnek, vagyis kapcsolódnak egymáshoz. Ez az a bizonyos kvantum-összefonódás. Az egyik fő kihívás a használható végeredmény kinyerése a rendszerből a feladatok elvégzése után. A párhuzamosságok ugyanis csak a kvantumfizika szintjén működnek, méréskor a qubitek szuperpozíciója összeomlik, és egyetlen klasszikus állapotot vesznek fel. A másik nehézség, hogy a rendszer annyira érzékeny, hogy az összeomlást a legapróbb külső hatás is kiválthatja.

A koppenhágai Niels Bohr Intézet és a francia CEA-Leti mikroelektronikai vállalat fejlesztői a napokban publikálták a Nature Communications folyóiratban azt a tanulmányt, amelyben egy ipari méretekben előállítható és skálázható, kvantumszámítástechnikai műveletekre alkalmas szilíciumprocesszorról számolnak be.
https://qubit.hu/2020/12/30/a-sorozatgyarthato-francia-dan-kvantumprocesszor-lehet-a-legujabb-merfoldko-a-szamitastechnikaban

Kvantumtechnológia - Page 2 7Xx2jZxPM2LTGj6Bs

https://holnap.hungarianforum.com

31Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Re: Kvantumtechnológia Szer. Dec. 23, 2020 1:12 pm

M.I.

M.I.
Admin
Az amerikai űrügynökség csapata folyamatos, 90 százalékos minőségű kvantumteleportációt ért el 44 kilométeres távolságon, üvegszálas hálózaton csúcstechnológiás foton-detektorokból és bolti alkatrészekből álló vegyes rendszerrel. A kísérletben a NASA JPL, a Fermilab, az AT&T, a Caltech, a Harvard Egyetem, és a Calgary Egyetem vett részt.

A kvantumteleportáció lényege, hogy a kvantumösszefonódás jelensége segítségével máshol létrehozzák ugyanannak a kvantum-rendszernek a másolatát a vonal másik oldalán. A módszer lényegében egy kommunikációs protokoll kvantuminformáció, vagyis qubitek továbbítására. A kvantumteleportációt Caltech privát partnerségben épített rendszerein, a Caltech kvantumhálózaton (CQNET) és a Fermilab kvantumhálózatán (FQNET) hajtották végre. A hagyományos és kvantumeszközökkel is kompatibilis hálózatokat protokoll-fejlesztésre és alapkutatásokra használják. Az Egyesült Államok energiaügyi minisztériuma idén júliusban mutatta be kvantuminternet hálózat építésére.

https://index.hu/techtud/2020/12/23/tartos_kvantumteleportaciot_ertek_el_nasa-nal/

https://holnap.hungarianforum.com

32Kvantumtechnológia - Page 2 Empty Kvantumtechnológia Pént. Aug. 07, 2020 10:00 am

M.I.

M.I.
Admin
A kvantumszámítógépek áramköreit képező qubitek (kvantumbitek) egyelőre gyengék és sok hibát vétenek, többek között ezért is akadozik a technológia elterjedése. A Massachusetts Institute of Technology kutatói a problémát orvosló izgalmas megoldással álltak elő. A qubitek – a klasszikus számítógép-rendszerek nulláinak és egyeinek a kvantumváltozatai – információtovábbítás közben hibázhatnak, hamar széteshetnek. Az MIT-s csapat több qubitként felhasználható, szabályos atom összekombinálásával szupervezető, mesterséges „óriásatomokat” épített. Ezeket az óriásokat jóval könnyebb vezérelni, kontrollálni és normális működés közben, átlagos műveleteket végezve nehezebben semmisülnek meg, így az információ eljut a rendeltetési helyére.

A kutatásból és az azt bemutató tanulmányból kiderül: az óriásatomok segíthetnek abban, hogy a közeljövő kvantumszámítógépei valóban praktikusak legyenek. A hagyományos qubitek szomszédos qubitekkel jól tudnak kommunikálni, de a hosszabb kvantumáramkörön elküldött információ már problémásabb, mert megsemmisülhet. Ezzel ellentétben, az óriásatomok eleve úgy hangolhatók, hogy javítsanak az információ pontosságán, ráadásul mindaddig blokkolhatók is, azaz nem továbbíthatják az infót, amíg ezt valóban „hivatottak” megtenni. Tevékenységük pontosan időzíthető, míg a ma létező többi kvantumbité nem. A kutatók bizakodnak, hogy óriásatomjaik egyszerűbb, de egyben fejlettebb kvantumszámítógépekhez vezetnek.

https://jelenbolajovobe.blog.hu/2020/07/31/mesterseges_oriasatomokkal_hatekonyabbak_a_kvantumszamitogepek



A hozzászólást M.I. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 05, 2022 6:55 pm-kor.

https://holnap.hungarianforum.com

Ajánlott tartalom


Vissza az elejére  Üzenet [2 / 2 oldal]

Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.